Vítám vás u mého prvního článku. Dnes jsem se rozhodla vám ukázat, jak je možné si organizovat den, ve kterém potřebujete stihnout hodně aktivit. Všechny moje rady jsou z vlastní zkušenosti, většina z nich se velice dobře osvědčila a používám je stále. Samozřejmě všechno berte s nadhledem, každému člověku vyhovuje něco jiného a může mít dobré zkušenosti i s lepšími variantami.:)

1. Budík

Jelikož den nám většinou začíná budíkem, je velice důležité mít správně naladěný budík. Já osobně mám fit náramek, který mě probouzí vibrováním na ruce. Ještě předtím jsem však měla budík na mobilu, jako asi většina této populace. Protože nejsem moc tvrdý spáč, stačí mi k probuzení vcelku tichá hudba. Znám ale lidi, kteří musí mít budíky dokonce tři a hlasitost na nejvyšší úrovni. Asi sami víte, který z těchto dvou typů jste. Teď abych se vyjádřila k samotnému nastavení budíku. Už od mala mám velice dobrou zkušenost z nastavení dvou budíku a to proto, že první budík jsem si vždy nastavila např. o 15 minut dříve, než jsem měla stávat (vstávat). Asi se ptáte, proč jsem to dělala. Důvod je jasný, když jsem se vzbudila na první budík, hřálo mě vědomí, že můžu ještě nerušených 15 minut odpočívat a psychicky se připravovat na další den.

2. Ráno

Tak, už jsme úspěšně vstali a teď nás čeká příprava na celý den. Já osobně začínám hned po probuzení vydatnou snídaní, která mi zajistí rychlé nastartování organismu a tudíž se ve škole dokážu lépe soustředit. Po vykonání hygienických činností si jdu většinou nachystat učení na daný den a odcházím do školy. Po cestě na autobus poslouchám hudbu a v autobuse se buď učím do hodin nebo si čtu. A tady je ta nejpodstatnější věc, kterou vykonáváte víc věcí najednou tzv. multitasking. Nejen, že se přepravujete do školy, ale ještě čtete povinnou četbu, na kterou jak všichni víme nemáme přes den čas. Na cestě ať už do školy, nebo do práce nemusíte nutně číst knížku nebo studovat, můžete pracovat na svém projektu, poslouchat audio knihu, pročítat noviny internetu nebo si vyřídit mail.

3. Volné chvíle ve škole

Za tenhle tip mě asi nebudete mít moc rádi, ale mluvím z praxe. Přestávky jsou většinou 10 minutové, půlhodinovou nebo 45 minutové tzv. volné hodiny. Nezdá se to, ale je to v podstatě celkem hodně času za celé vyučování. Proto se dá využít i jinak než lelkováním po třídě nebo hraním piškvorek. Můžete tento čas strávit děláním domácích úkolů, učením na test, který budete psát za dvě hodiny nebo jít za učitelem předmětu, který vám moc nejde a poprosit ho o vysvětlení látky. Tak jako tak, byste většinu z těchto věcí museli udělat doma, tak proč je neudělat rovnou už ve škole.

Pro první část dne je to už vše, příště se však dovíte jak je to s odpoledními siestami nebo večerním programem. Hezký zbytek dne přeje Jitka Vejtasová.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s