Ahoj, doufám, že jste dneska úspěšně a s radostí vstali do krásného dne. V druhé části mého článku se podíváme na odpolední část našeho dne. Schválně to porovnejte s dnem dnešním.:)

 

4. ODPOLEDNÍ aktivity

Odpoledne většina z nás příjde z práce nebo ze školy domů. Ti co chodí do školy se jdou většinou učit a  ti co chodí do práce si sednou k televizi, notebooku nebo si jdou číst. Já osobně preferuji, když si můžu na chvilku od školy odpočinout a zregenerovat unavené mozkové buňky. Tento odpočinkový čas trávím posloucháním hudby, vyřizováním emailů nebo jen tak projíždím Facebook. Tento čas, kdy tzv. vypneme, je velice důležitý. Mozek má dobu na to, aby se soustředil na něco jiného než co dělá celý den. Odpočinek by ale neměl být moc dlouhý, můžete pak upadnou do lenivého odpočívání, kdy se nemůžete přemoct aby jste se zvedli a šli něco dělat.Odpolední poločas by neměl přesáhnout 30 minut (mluvím zase ze zkušenosti :D). Jak ho strávíte je už na vás, já si ale nechávám seriály a ostatní lenošivé věci až na dobu, kdy mám hotové úkoly a jsem naučená.

 

5. Večeře

A je tady čas večeře. Doba jídla by měla být ničím nerušená chvíle, kdy se soustředíte jen na jídlo. Už jen z toho důvodu, že když se na jídlo nesoustředíme a mozek to tolik nevnímá, žaludek se nám nenaplní pocitově úplně a pak jdeme a všude hledáme co by jsme si tak dali.Taky by večeře nebo jakékoliv jídlo mělo být maximálně dvě hodiny před tím, než si jdeme lehnout. Žaludek má tak čas na to, strávit jídlo a vy jdete spát bez pocitu těžkého břicha. Proto když koukáte na televizi, nebo sledujete seriál a dostanete chuť na něco sladkého, běžte se napít sklenice vody a ono vás to přejde.

 

6. Večerní program

Přes týden se nám to moc nedaří, protože musíme další den vstávat do školy, ale o víkendu si hodně z nás vyrazí někam ven. Pokud ale další den vstáváte na brigádu, nedoporučuji být venku déle než do půlnoci, protože pokud budete spát 5 hodin tak vám garantuji, že další den budete mít pytle pod očima, bude vás bolet hlava a budete neskutečně unavení. Není tedy důležité být na párty  ještě  půl hodiny, ale jít radši domů a pořádně se vyspat a být další den ready.

Tak doufám, že vám mé osobní zkušenosti alespoň trochu pomohli a že jste se dozvěděli něco nového. Příště se můžete těšit na seznam věcí do tzv. KPZ pro studentky. Pac a pusu vaše vytížená teenagerka. ❤

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s