Co je KPZ?

Krabičku poslední záchrany představil jako první Jaroslav Foglar. Tato krabička běžně obsahovala tužku, kousek papíru, sirky, břízovou kůru, žiletku a tak podobně. Ve skautu tuto krabičku používáme při různých hrách v lese, na puťáku nebo když nemáme peníze na jízdenku.:D A tak mě napadlo, proč si neudělat KPZ, která by byla vhodná pro běžné situace, se kterými se setkáváme ať už ve škole nebo v práci.

Antibakteriální gel

Určitě jste se už setkali se situací typu: Koupím si rohlík20161207_103732
na cestu a sním si ho v autobuse. Pohodlně se tedy usadíte a chcete si sníst svůj drahocenný rohlík. Jenže si nemáte kde umýt ruce a špinavýma rukama ho jíst nechcete. V této krizové situaci vám pomůže KPZ, ve které máte antibakteriální gel, který takovýmto situacím předchází. Levné antibakteriální gely  obsahují složku, která zničí pouze bakterie. Ty dražší zlikvidují i viry (např. žloutenku), kvasinky a noroviry, takže doporučuji investovat      do trošku dražších, ale daleko účinnějších gelů.

HřebínekVýsledek obrázku pro skládací hřebeny

Asi všechny čtenářky ví, proč zmiňuji právě tento bo
d. Nikdo nemá rád zacuchané vlasy, ale nikomu se nechce tahat do školy velký hřeben. Proto chytří lidé vymysleli ultra malý, skladný, ale fungující hřebínek. Existují různé typy jako např. Tangle Teezer, DTANGLER nebo různé skládací. Já mám ten, co je na obrázku a slouží výborně.

Prášky20161207_104552

Známe to všichni. Jednou za čas nás po párty pobolívá hlava a nikdo nemá prášek. Proto je dobré mít ho stále u sebe. Nemusí to být vyloženě prášky proti bolesti jako takové, můžou to být i probiotika nebo šplíchač do nosu. Nosit je vždy při sobě není marná věc. Někdy příjde kamarád s bolestí zuby nebo musíme na brigádě snášet úmornou bolest namoženého ramene. Proto je dobré mít prášky jakéhokoliv typu v KPZ.

Jízdenka

Teď budu promlouvat hlavně k těm, co žijí ve větších městech,20161207_104840 kde jezdí MHD. Lidé v mém okolí mají skoro všichni šalinkartu, najdou se tu ale tací, kteří jezdí na studentské jízdenky, které nejsou neomezené. Mít jízdenku není ale dobré jen pro ně, protože občas se najdou dny, kdy doma s hrůzou zjístíme, že další den nám vyprší platnost a v okolí není žádnýautomat na jízdenky. Tím se dostávám k pointě tohoto bodu. Nejlepší je koupit si jízdenku třeba někde v trafice (jízdenka z automatu vám může vyblednout a ztratit tak svoji platnost), tu pak umístěte do své KPZ a už se nemusíte strachovat, jestli náhodou  nepůjdete domů pěšky.

Reklamy

1 komentář: „KPZ pro běžný život – část první

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s