Pár praktických rad, které vám pomůžou při hektickém ránu.

Menší úvod

Protože jsou ty svátky, tak jsem si řekla, že napíšu více článků dokud na to mám čas. Jdu totiž už 29 na brigádu a od té doby už se zase nezastavím jako normálně.:) Dnešní téma dost úzce souvisí s mým stylem života. Dost často se mi totiž stane, že z postele vylezu později než bych měla. Za tu dobu co se mi tyto nemilé události přihodily jsem přišla na pár vychytávek, které mi pomáhají se rychleji vypravit ať už do práce nebo do školy.

Hygiena

,,Hygiena je důležitá, jinak tě sežerou vši, blechy a švábi.“ Přesně tohle jsou slova mojí babičky a slýchávám je dost často. Jenže když zaspíte nemá nikdo čas na super elegantní účesy, nádherný make-up a tak podobně. Já preferuji rychlý culík, korektor pod očima a jemnou řasenku. Záleží samozřejmě na vás, ale opravdu nedoporučuji si dělat stíny či linky, protože jak všichni víme, zákony schválnosti fungují, takže opravdu během tří minut nevykouzlíte ohromný look, ze kterého se všichni posadí na zadek.

Oblečení

Po ránu se mi často stává, že si prostě nemůžu vybrat jakou košili si mám vzít k jaké sukni. Věřím, že i vy patříte občas mezi ně. Teď ale není čas polemizovat, musíte si vzít něco hezkého, ale zároveň pohodlného, protože v tom strávíte půlku dne ve škole nebo v práci. Vždy když nestíhám, volím džíny a tílko. Jako prostřední vrstvu mám buď svetr nebo lehkou mikiny, záleží na tom, jaké je počasí. Na tomto looku není co zkazit, takže rozhodně doporučuji mít ve skříni vždy hromádku s oblečením, které jste si sami vybrali už dříve pro případ, že zaspíte.

Snídaně

Na míchaná vajíčka nebo švédské stoly opravdzdrava-snidane-ovesne-vlocky-1392904135-4764c9e2.jpgu není čas, takže zvolte něco menšího.
Protože snídat se dá v podstatě kdykoliv, je u mě snídaně asi na posledním místě když opravdu nestíhám. Je možnost, že cestou do práce skočíte ještě do nějakého malého obchůdku a koupíte si čerstvě upečenou housku nebo nějaký ten donut. Pokud tu ta šance ale není, je tak velice pravděpodobné, že vám  nezbývá nic jiného, než popadnout co doma najdete a urychleně vyrazit na autobus a u toho doufat, že vás řidič nevyhodí s jídlem ven. Rozhodně nedoporučuji a se nenasnídat, protože snídaně je první sousto energie, které tělo po osmi hodinách spánku pozře. Pokud mám čas, ráda snídám chléb s máslem a šunkou, ale nepohrdnu i jogurtem s kukuřičnými křupinkami. Doufám, že si tuto radu vezmou k srdci všichni ti co nesnídají a dopřejí alespoň jednou svému tělu energetickou bombu dne.

Ještě taková poslední rada těm, co chodí do školy. Pokud opravdu nestíháte a víte, že do školy příjdete třeba o 15 minut pozdě je zbytečné mít pozdní příchod. Proto v nejkrajnějším případě doporučuji si s rodičemi domluvit omluvenku na první hodinu a tak vyřešit zbytečné vyptávání učitelů.

 

Tak to bude pro dnešek všechno. Příště se podíváme na to, jak sehnat nějakou tu vcelku dobře placenou brigádu. Užívejte svátku a usmívejte se. 🙂

Reklamy

1 komentář: „Zaspali jste?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s