Stále hledáš brigádu a marně? Nelíbí se žádné nabídky brigád? Nejsi spokojený se svou brigádou? Pokud jsi alespoň na jednu z otázek odpověděl ano, tak tu pro tebe mám další užitečný článek.

Úvod

Ahoj, tak jsem tu zas a tentokrát s článkem, na který pár z vás netrpělivě čekalo. Dneska se budu zabývat problematikou hledání té správné brigády, její udržení nebo zpestření nýnější brigošky. No nic, nebudu už dál zdržovat a jdeme na to. 🙂

Upřesnění priorit

Ne každý z nás chce dělat uklízečku na záchodech nebo zametání ulic. Proto je ve vašem zájmu si před hledáním brigády ujasnit co by jste zhruba chtěli dělat. Nejde o to, že si řeknu, že chci pracovat jako servírka, ale jde o to se rozhodnou jak chcete pracovat. Máte radši práci ve stoje či v sedě? Nevadí vám manuální práce nebo radši pracujete s počítačem? Je pro vás problém komunikovat s lidmi nebo jste sociální typ? Všechny tyto otázky je důležité si položit a odpovědět si na ně, protože pokud si neujasníte priority, můžete potom pracovat někde, kde vás to ani za mák nebude bavit.

Hledat, hledat a stále hledat

Někdo má to štěstí a podaří se mu sehnat brigáda, kde pracuje někdo z rodiny, takže vám tam zajistí místo a se vším vám pomůže. Někdo ale takové štěstí nemá a tak si musí najít brigádu sám. I přes to, že moje první brigáda byla díky rodině, stále jsem si sama vyhledávala lepší nabídky brigád. Podstatné je se ale stále dívat okolo sebe, protože ne jednou za den spatřím někde na ulici nabídku brigády či přivýdělku. Spousty nabídek na brigádu bývají ale především na internetu. Tady je pár stránek, kde většinou hledám brigády já:Jobs.cz,Brigoška.cz,Fajn brigády . Není důležité najít hned tu správnou brigádu, chce to čas. Já ze zkušenosti vím, že někdy za jeden den, narazím na spousty zajímavých nabídek, ale někdy je den blbec a nenajdu vůbec nic. Nebojte se hlavně odpovídat na více nabídek, protože ne jedenou se mi už stalo, že mi následně napsali email, že už mají plno a podobně.

Projevení zájmu

Hodně firem preferuje zájem o danou pozici. To, že jste napsali email, ale opravdu nestačí. Proto, aby jste dostali brigádu musíte být sami aktivní. Nejlepší je zavolat na číslo, které je uvedeno v inzerátu, tak máte šanci, že si to personalisté nepřečtou a váš email smažou. Vím, že to není jednoduché takhle někam volat, ale osobně  s tím mám nejlepší zkušenosti, protože se zeptám na všechno potřebné, co mě o dané nabídce zajímá a potom se dále sama rozhodnu, jestli opravdu nastoupím. Takže se určitě nebojte a reagujte na inzeráty hned.

Smlouva? Co to je?

Existují dva typy smlouvy, které může student nejčastěji se zaměstnavatelem uzavřít a to DPP nebo DPČ. Rozdíly jsou u nich následující:

Dohoda o provedení práce

 • Zaměstnanec může dohodu o provedení práce uzavřít s libovolným počtem zaměstnavatelů.
 • S každým zaměstnavatelem můžete mít odpracováno až 300 hodin ročně.
 • Zaměstnanec neplatí zdravotní, sociální ani nemocenské pojištění z odměn 10 tisíc Kč nebo méně za měsíc (hrubého) u jednoho zaměstnavatele.
 • Pokud je částka 10 000 Kč překročena, platí se již pojištění

Dohoda o pracovní činnosti

 • Dohodu o pracovní činnosti může být uzavřena na práci, jejíž rozsah nepřekračuje v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby (posuzováno za celou dobu platnosti Dohody, nejdéle však za 52 týdnů).
 • Dohoda o pracovní činnosti musí být písemná a musí uvádět
  • sjednané práce
  • sjednaný rozsah pracovní doby
  • dobu, na kterou se dohoda uzavírá (doba určitá nebo doba neurčitá)
 • Odměny z Dohody o pracovní činnosti se zdaňují, studenti odvádějí daň, pokud přesáhnou měsíčně 2.499 korun.

 

Protože jsem nechtěla aby byl článek moc dlouhý, rozhodla jsem se vám typy na zpříjemnění a udržení brigády nechat na příště aby jste se měli na co těšit. 🙂 Pac a pusu vaše Vytížená.

 

brigada

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s