Ahoj, protože je krásně mrazivý nedělní večer a všichni užíváme teploučka doma, rozhodla jsem se vám odkrýt tajemství brigád. Dneska se budu věnovat hlavně tím jak si brigádu užívat a lépe se začlenit do kolektivu. 🙂

Brigádu už mám!

Podepsání smlouvy a zaučení ale není všechno, musíte si uvědomit, že tuto brigádu jste se rozhodli dělat delší dobu. Častou chybou je se nechat hned na začátku odradit, protože všechno je na zpočátku těžké a nic nám nejde tak, jak nám zaškolovatelé ukazovali. Nic se neděje, hlavně neztrácejte chladnou hlavu, po osvojení pracovní náplně si budete připadat krásně. Tak to mám se všemi brigádami, na začátku si nadávám a nechápu proč mi stálo za to, se na tuto brigádu hlásit, ale pak příjde zlom. V danou chvíli, například po čtyřech odpracovaný směnách mám ve všem jasno a jsem si vcelku vším co dělám jistá.

Nemám nikoho s kým se bavit

Protože dost často brigády střídám, je mi vcelku jedno s kým pracuji a tak nějak se asi nepotřebuji družit. Znám ale taky lidi, kteří se mají stále chuť bavit, ale nemají odvahu někoho oslovit. Nejjednodušší způsob, jak s někým začít konverzaci je zeptat se ho na něco ohledně práce, třeba: ,, Ahoj jsem tu nová a nevím si s tímhle rady, pomohla by jsi mi prosím? „. Samozřejmě to nemusí být tahle věta, ale daleko stačí daného člověka třeba pozdravit. Pokud budete na brigádě delší dobu, lidi si vás začnou všímat a budou mít větší chuť se s vámi bavit, protože už vás vídají dlouho a nebude to pro ně, ani pro vás stresující chvíle.

Jak si zpříjemnit dobu na směně

Jestliže jste na brigádě již od rána, měl by den začít velkou snídaní, která vám zajistí to, aby jste se v práci nezhroutili z nedostatku cukru. A jak všichni víme: ,, Pokud máš hlad, nejsi to ty.“ Tuhle hlášku mi potvrdil jednou kolega, který mi jednou odpoledne v práci celou dobu něco vyčítal a dával mi tak silný kapky, že jsem se rozbrečela. Pak se šel najíst a hned byl o něco víc v pohodě a všímal si spíš svých věcí než mě. Další vymožeností, kterou ale nepovolují všechny brigády jsou sluchátka. Já měla tu možnost to vyzkoušet a řeknu vám, že to byla nejlepší směna, kterou jsem doposud měla. Poslouchala jsem různé summer mixy a u toho se pohupovala do rytmu a broukala. Směna mi potom utekla tak rychle, že jsem ani nestíhala koukat na čas, nebo se zabývat jinými prkotinami. Další z těch věci, které vám zpříjemní celý den v práci, je pohodlné oblečení. Byla jsem na brigádách, kde byl dresscode, ale i tak jsem si mohla vzít pohodlnější oblečení. Byla jsem ale i na brigádách, kde žádný povinný oblek nebyl nutný a tak pokud děláte někde, kde dresscode není potřeba, oblečte se do toho, v čem vám je nejlíp (nic vás neškrtí, netáhne, neškrábe apod.). Potom nebudete protivní ani podráždění z toho, že vám něco nesedí a budete hned o něco veselejší.

 

Byl to dost obsáhlý článek, ale doufám, že vás nenudil, snažila jsem se shrnout všechny moje zkušenosti alespoň do těchto řádku, které vám doufám pomohly. Příští téma je tak trochu utajené, ale bude to něco, co tu ještě nebylo, takže doufám že se na překvápko těšíte. 🙂 Vaše brigádnice Jíťa 🙂

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s