A je to tady, první prázdninový příspěvek. Celý měsíc jsem přemýšlela, jaká témata volit pro příští rok, jak se bude blog trochu měnit a také co mými články přináším ostatním. Ano, řekla bych, že toho bylo opravdu hodně nad čím jsem uvažovala a můžu vám s klidem říct, že bude o co stát. Začneme již v tomto měsíci. Pár z vás tuší již čem to asi bude, ale alespoň vám to přiblížím. V půlce srpna se chystám do zahraničí, takže na blogu se můžete těšit na shrnutí celé akce a nebudou chybět i moje dojmy. Nebudu již ale lákat a pojďme se podívat na dnešní téma. 🙂

Střed nicoty

V našich životech se většinou zaměřujeme na to špatné. Stejně tak jako bychom udělali černou tečku na papír. Postupem času lze ale přijít na to, jak se věnovat té bílé neposkvrněné ploše, tedy tomu hezkému v našem životě. Stále hledáme něco, co nemáme, po čem toužíme, chceme danou věc a nalháváme si, že AŽ ji budeme mít, budeme šťastní. Ale je to opravdu to, co si můžeme koupit zdrojem našeho štěstí? Myslím si, že to máte podobně: ,,Až si koupím tenhle telefon, tak to bude super. Budu si psát s kamarády, fotit co se mi zachce a stále budu online.“ Následně po koupi telefonu: ,,Jak to, že se již tolik nevídáme s přáteli? Asi to bude tím, že mám ten super nový telefon.“ Přesně takhle to bylo se mnou. Stále jsem si psala v chatu a o to více líná jsem potom byla, abych vůbec vylezla z domu. Co mi to přineslo? Zjištění, že štěstí přes věci nevede.

Vděk za život

Tak jak jsem již psala v článku o radostech z maličkostí, je důležité se na chvíli pozastavit a uvědomit si, že to co vidíte v zrcadle jste vy. Vy co přemýšlíte, dýcháte, usmíváte se, mluvíte. To co je kolem vás, slunce co dnes vyšlo v krásném východu slunce, rozkvetlé voňavé keře, teplo, které prostupuje vaší kůží. Za to všechno by měl být každý z nás alespoň trochu vděčný. Vděčnost totiž ovlivňuje to, jak smýšlíme. Pokud nad věcí přemýšlíme stylem: ,,Když se mi to nepovede, všechno se podělá.“, většinou jsme v takovém nátlaku, že díky stresu máme s takovýmto úkolem problém. Přitom by stačilo uvažovat trochu jinak: ,,Pokud to dokážu, bude to pro mě přínos“. Tímto docílíte nejen toho, že budete mít zdravou motivaci k cíli, ale stres který se aktivně tvoří bude zase o něco menší než v prvním příkladě. Proto je důležité být vděčný za to co máme.

Přenosné štěstí

Já osobně když si vždy vybavím, že mám milující rodinu, přátele, za které bych dala ruku do ohně a okolo sebe příležitosti, které čekají až je pokořím, na tváři se mi vždy vytvoří upřímný úsměv. Nezáleží na tom, kde jsem, co dělám, nebo jaká zima mi je, pokaždé mi to připomene, že je pro co žít a že na problémy tu nejsem sama. Nejen já, ale každý z vás by si měl takovéto věci uvědomit. Žádná životní překážka není tak silná, aby se nedala pokořit. Vždy se nejdříve rozhlédněte okolo sebe a ihned zjistíte, že vždy je tu někdo, kdo vám velice rád pomůže. Samozřejmě se v životě nachází i chvíle, kdy si myslíte, že by bylo radši tu nebýt a všechno to hodit za hlavu. Také si ale uvědomte, co by jste tím přinesli svému okolí. Zármutek? Zlost? Nepochopení? Tak to alespoň vnímám já. Proto se vždy radši vzchopím, zatnu zuby a když danou věc zvládnu, cítím se o něco více silná. Díky tomu, že jsem se s tím vyrovnala, mi pomohlo ke zvládnutí dalších, mnohem náročnějších úkolů.

A jak to máte vy? Uvědomujete si to, co je pro vás v životě důležité? Doufám, že se alespoň malinko zamyslíte. 🙂 Mějte hezké a pohodové prázdniny ❤ Vaše filozofující Jíťa ❤

 

Vděčnost je naším průvodcem i v tragických chvílích.

Upozorňuje nás na to, že dobro se může objevit i tam, kde ho neočekáváme.

 – R.A.Emmons

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s