Tak a je to tady, za týden touto dobou budu již v Rumunském Cluji a budu společně s lidmi, co se rádi zajímají o cestování. Už teď se nemůžu dočkat. Na blog jsem se rozhodla můj výlet rozdělit do dvou částí a to: Přípravy a Jaké to bylo. Rozhodně se budu snažit vám zde všechno podrobně vysvětlit, aby jste i vy měli šanci užít si výlet do zahraničí a neutratit za něj celou výplatu. Každopádně to by asi k úvodu stačilo a pojďme na to.

Kouzlo Eurodesku a jiných

O projektu jsem se dozvěděla z jedné stránky, kterou jsem již dříve měla v záložkách. Ve zkratce jde o stránku, která se zabývá spojením mládeže a Evropské unie tzn. studium, práce a pobyty v zahraničí. Samozřejmě tam toho najdete daleko víc.

eurodeskNejlepší na této stránce je, že se skoro každý den aktualizuje a přibývají na ní různé zajímavé projekty a podobně. Najdete tam i různé soutěže a nabídky na výjezdy na Evropskou dobrovolnou službu. Takže pokud tuto stránku nemáte mezi oblíbenými tak ji tam rychle přidejte. 🙂 Eurodesk. Mezi další stránky, které vám umožní vycestovat na různé projekty je například tato: Yount projects a nebo tato : Younth projects CZ

A co dál?

Samozřejmě to dostat se na takový projekt stojí nějaké to úsilí a snahu. Já ji musela projevit v přihlášce, kde jsme psala, proč chci na tento projekt jet, co mi to přinese a jestli budu mít svoje znalosti jak uplatnit. Štěstí se na mě usmálo a já se společně s dalšími třemi účastníky byla vybrána z 30 dalších přihlášek do skupiny , která jede do Cluje. Dále jsem už jen posílala oskenované dokumenty a podobně. Ptáte se určitě již od začátku, kolik to asi může stát. Jelikož nám stravu, ubytování, cestu a pojištění platí EU, já platila jen registrační poplatek a to: 500 Kč a dalších 25 Euro budu odevzdávat organizátorům. Nepočítala jsem do toho kapesné, ale tak to považuji již za volitelnou věc a je na každém, kolik chce do suvenýrů investovat. 🙂

Co si vzít s sebou?

Samozřejmě je důležité s sebou mít i pár užitečných věcí, které se vám budou hodit, já vycházím z potřeb na výpravy se skautem. Tábor a jeho nástrahy vás naučí, co je zbytečné a co naopak nezapomenout.

 1. Hygienické potřeby (kartáček, hřeben, mýdlo, deodorant…)
 2. Vhodné oblečení na akci + spodní prádlo, pyžamo (všechno pohodlné)
 3. Dvoje boty (v létě sandále, žabky a v zimě papuče)
 4. Knížku (nejlepší do cesty)
 5. Svačinku na cestu a pití
 6. Pas (je lepší ho mít přesto, že jedete jen po Evropě)
 7. Kapesné + záloha na ,,kdyby něco“
 8. Dokumenty pro organizátory akce
 9. NABÍJEČKUVýsledek obrázku pro kufr cestování
 10. Plátěný pytlík na špinavé prádlo (přece nechceš mít dohromady i to čistý a špinavý)
 11. Vlhčené ubrousky (kdo ještě necestoval neví jak dobří jsou to kámoši)
 12. Sluchátka
 13. Menší batůžek na výlety

Pokud máte svoje další užitečné věci, co vzít s sebou, neváhejte mi napsat a doplnit tak tento seznam. 🙂

Hlavně se nebát

Spoustu lidí okolo mě stále dokola básní o tom, jak by taky chtěli vyjet do zahraničí, ale když jim začnu něco navrhovat najednou mají jiné aktivity. Rozhodně se nebojte a překonejte sami sebe, uvidíte jak krásný je to pocit být v jiné zemi a objevovat její krásy. Já osobně se v životě řídím jednoduchým heslem: ,,Život je moc krátký na to, abys seděl doma u seriálu a jedl čokoládu.“ Když máte možnost získat zkušenosti, tak proč to odkládat. Ve stáří si budete akorát vyčítat jak jste mrhali časem. Tak šup, zvedněte šunky a jděte se přihlásit na váš projekt snů než bude pozdě.

Užívejte krásné prázdniny a cestujte. Vaše teď extra vytížená cestovatelka Jíťa. ❤

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s