Nastal velký den a já plná očekávání stála na nástupišti před Grandem na bus do Prahy. Už v té chvíli jsem byla malinko nervózní, ale nebylo to tak hrozný. Když jsem nastoupila do autobusu, napsala mi Šiminka (skoro moje sestra), že jestli už jsem v autobuse tak ať vystoupím. Když jsem se dostala z autobusu tak tam na mě čekala s krabičkou v ruce. Byl to takový zvláštní balíček, který mi s úsměvem a dojemným objetím předala. V balíčku se nacházelo spoustu užitečných věcí např. sluneční krém, abych prý nevypadala jako agama límcová, semínka řeřichy, které mám zasadit a podobně.

Výlet začíná

Když jsem odjížděla, uvědomila jsem si, že jsem v tom již sama a není návratu zpět. Když jsem přijela na Florenc, mimochodem v mém životě poprvé, tak jsem byla celkem zmatená a byla jsem ráda, že jsem našla náš meeting point. Čekání na ostatní jsem si zkrátila čtením nové knížky. Nastal čas našeho setkání a já se potkala s naší organizátorkou, která zajišťovala českou část. Jakmile jsme se všichni přivítali, představili se a tak nějak oťukali, jsme šli společně na nástupiště a už mířili směr Vídeň, kde na nás čekal náš čtvrtý účastník české expedice. Cestou jsme si celou dobu povídali. Ať už to byla témata o životě, o cestování a nebo o středních, celou tu dobu jsme byli hluční a náš smích museli slyšet i cestující ve vedlejších autobusech. Samozřejmě o to větší sranda to byla. Parta co jsme se sešli je úžasná, rozumíme si a děláme neustále nějaký ty kravinky. Po příjemné cestě jsme měli ve Vídni hodinu do dalšího odjezdu a já zjistila, že mám neskutečně málo jídla a tak tedy, že se vydáme do Billy. Hádejte co se asi stalo, když jsme obtěžkáni batohy došli až k obchodu, zjistili jsme, že otevírací doba je do 19:00 a bylo asi 19:15. Nakonec jsme šli na benzínku a já si koupila straccatelovou buchtu a vodu. Cesta do Cluje byla řeknu to narovinu PŘÍŠERNÁ. Během dvanáctihodinové cesty jsme měli jednu přestávku a to na 15 minut. Už po 4 hodinách jsem nevěděla jak se na to sedadlo mám pohodlně poskládat.:D I přes všechno tohle nepohodlí se zhruba v 5:00 am probudilo slunko a začalo ukazovat krásné obrysy hor v pozadí. Když už jsme byli v Cluji a projížděli uličkami, trochu jsme se zděsili. Všude poničené domy a dráty na sloupech viseli jak kdyby to bylo před 50 lety.

Oni to nechápali

Když jsme se z toho všeho vzpamatovali, došli jsme na hostel a nechali si zde bágly. 🙂 Až do dvou jsme chodili městem a objevovali různé uličky a podobně. Jelikož jsme byli znaveni cestou, tak jsme zavítali do místního Central parku, kde jsme úspěšně vytuhli na lavičkách a kamarádka co nespala, nám pak vyprávěla jak se ostatní lidé zastavovali a zkoumali nás. Přesvědčení dle mého bylo jednozačné: ,,Ti mladí už neumí pít tak, jak za nás.“

Jehovisti

A najednou jsme v dálce uslyšeli hluk ze stadionu. Když jsme přišli dovnitř, konala se tam jakási slavnost Svědků Jehovových. Všichni okolo nás tam vítali a usmívali se. I když nás to moc nezajímalo, tak ty lidi okolo byli šťastní, že tam došli turisti a dokonce si nás i fotili. Následně jsme se přesunuli na místí trhy, kde jsme ukořistili oběd ve formě vařené kukuřice. Nejvíce se nám ale líbil trdelník, který v přepočtu na naše stál asi 65 Kč a byl 50cm dlouhý a taky moc dobrý.

Teď už společně

Když jsme došli zpátky na hostel, už jsme se ubytovali a začli se seznamovat s dalšími účastníky. Samozřejmě žádný trapné seznamovačky, ale hezky na náměstí jsme křičeli dohromady nesmyslný slova, ale nás to prostě bavilo. Kolemjdoucí si museli myslet, že jsme nějaká sekta 😀 Hry jsme hráli skoro hodinu a pak zamířili na večeři do pizzerie, kde jsme měli každý svou vlastní pizzu.
Když jsme se vrátili na hostel, společně s dalšími čechy jsme si dali melounovou zmrzku, kterou jsme si předtím koupili. Povídali jsme si u toho a smáli se nad chvílemi, které nás v tomto perném dni potkali.

Článek je bez fotek, protože píšu na mobilu a nějak mi to tu blbne, takže na konci výměni zde bude galerie celého mého výletu.

S láskou vaše zcestovalá Jíťa ❤

Reklamy

1 komentář: „První den v Transylvánii

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s